Hizmetlerimiz

Uluslararası Taşıma

Uluslararası  taşıma şirketi olarak sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bu sorumlulukların en önemlisi değerli evlerini bize emanet eden müşterilerimizin güvenini boşa çıkarmamaktır. Bu farkındalık ile eğitimli ve tecrübeli ekibimiz, paketlemede kaliteli malzemeler kullanarak oluşabilecek tüm hasarların önüne geçmektedir. Bize emanet edilenlerin sadece ev eşyası değil, aynı zamanda müşterilerimizin hatıraları ve kendilerine özel parçalar olduğunu biliyoruz.

Profesyonel ve tecrübeli taşınma koordinatörlerimiz, müşterilerimize her durum için en iyi ulaşım şeklini belirlemede rehberlik eder. Bunlar, eşyaların hacmine ve varış noktasına bağlı olarak karayolu, deniz yolu ve hava yoluyla olabilir. Özel taşınma koordinatörümüz ileriye yönelik en iyi yolu planlayacak ve eşyalar varış noktasına güvenli bir şekilde teslim edilene kadar her adımda orada olacaktır.

Uluslararası taşımacılık ciddi bir hazırlık ve paketleme gerektirir. Bu nedenle ekibimiz belirli bir kalite seviyesine ulaşmak için düzenli eğitimlere katılır. Müşterilerimiz en yetenekli ve güvenilir ellerde olduklarından emin olabilirler.

Bu eğitim mobilyaların sökülmesinden, her bir ürünün paketlenmesine ve İngilizce dilinde kapsamlı bir kontrol listesinin hazırlanmasına kadar pek çok detay içerir. Piyano, kasa, tablolar ve manevi değeri yüksek eşyalar güvenli ve emniyetli bir yolculuk için en uygun ambalaj malzemeleriyle paketlenir, özel yapım ahşap kasalara yerleştirilir.

Varış noktasında tüm ürünler müşterinin istekleri doğrultusunda yerleştirilmeden önce düz bir zeminde tamamen ambalajından çıkarılır. Teslimat gününde ise ambalaj atıkları ortadan kaldırılır.

Süreç Özeti

-Hacim hesaplanması için taşınma öncesi analiz.
-Müşteri bazlı atık yönetimi, paketleme için gün belirlenmesi.
-Gümrük vergileri için destek.
-Tüm riskler, nakliye sigortası (isteğe bağlı olarak).
-Uluslararası standartlarda profesyonel paketleme.
-Başlangıç noktasında gümrük işlemleri.

-Hava, deniz ya da kara yolu ile taşımacılık.
-Varış noktasında gümrük işlemleri.
-Paketin açıldığı gün teslimat hizmetleri ve atık kaldırma.
-Gerekirse sigorta için hasar yönetimi.
-Gerekirse hem başlangıç hem varış noktasında kısa ve uzun dönem depolama hizmeti.

Yerel Taşıma

Sevkiyatın boyutu veya türü konusunda herhangi bir beklentimiz olmadan sadece müşteri memnuniyetine önem veriyoruz. Bu yüzden ‘her taşınma kişiye özel olmalı’ anlayışını benimsiyoruz.

Bu anlayışla, uzman ekibimiz en hızlı ve sorunsuz ofis veya konut taşıma deneyimini elde etmeniz için aşağıdaki hizmetleri sağlayarak, taşınmanızın hacmi veya varış noktası ne olursa olsun, şehir içi taşınma sürecinin her adımını ele almaktadır.

Ofis

Taşınma öncesi planlama ve kat planının incelenmesi
-Paketleme gününden önce her masaya/ofise hazırlık için kutular sağlanması
-Ofis eşyalarının paketlenmesi
-Modüler mobilya demontajı ve montajı
-Elektronik ekipman bağlantısının kesilmesi ve yeniden bağlanması
-Aydınlatma armatürlerinin kurulumu
-İsteğe bağlı temizlik hizmeti
-Tüm süreç boyunca tek iletişim noktası
-İsteğe bağlı depolama hizmeti

Konut

-Taşınma öncesi planlama
-Paketleme gününden önce hazırlık için kutuların sağlanması
-Tüm ev eşyalarının paketlenmesi
-Mobilya demontajı ve montajı
-Elektronik ekipman bağlantısının kesilmesi ve yeniden bağlanması
-Aydınlatma armatürlerinin kurulumu
-İsteğe bağlı temizlik hizmeti
-Tüm süreç boyunca tek iletişim noktası
-İsteğe bağlı depolama hizmeti

Sanat Eserleri

Sanat eserlerini taşıma sürecimiz, eserin taşınmasını başarılı kılmak için gereken her şeyi kapsar. DTN olarak, her sanat eserinin benzersiz ve paha biçilemez olduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden profesyonel güzel sanatlar ekibimiz bu ürünlere azami özen göstererek paketleme ve kasalama standartlarını sağlar. En uygun koruma yöntemi için, kimyasal ve fiziksel olarak nötr malzemeler seçilir. Süreç, profesyonel güzel sanatlar ekibi tarafından uygulanır ve hava kontrol sistem donanımlı kamyonlarla taşınır.

Taşımacılığın birincil amacı, süreci yönetebilmek ve iklim koşullarındaki değişiklikleri mümkün olan minimum seviyede tutmaktır.

Şehir içi ve uzak mesafe taşımacılığın planlaması, fiyatlandırması ve koordinasyonu uzman ekibimiz tarafından özenle formüle edilerek gerçekleştirilir.

Kısa ve Uzun Dönem Depolama

Kısa ya da uzun dönemli depolama farketmeksizin mobilyalarınız, resimleriniz, tablolarınız, antikalarınız ve diğer hassas ve değerli eşyalarınız için her zaman güvenli bir yerimiz var.

Modern depolama tesislerimiz tozsuz, sıcaklığın ve nemin kontrollü olduğu, 24 saat alarm ve kamera sistemi ile kontrol edilen, depolama gereksinimleri için özel olarak tasarlanmış paletli depolama hizmeti sunan bir tesistir.

Evcil Hayvan Taşımacılığı

En iyi arkadaşınızın sizin için önemini biliyoruz ve evcil hayvanınızın rahatını sizin rahatınız kadar önemsiyoruz. Bu nedenle, evcil hayvanınızın evinizden alındığı andan, dünyanın herhangi bir yerindeki yeni evinize ulaştığı ana kadar, kişisel bakımını ve taşınmasını sağlamak için gerekli tüm önlemleri alıyoruz.

Nakliye

Taşınma söz konusu olduğunda, eşyalarınızı bir yerden başka bir yere nakliyesini düşünmeden önce endişelenecek başka konular olduğunuzu biliyoruz. Bu nedenle deneyimli ekibimiz size yeni bir ev bulma, yeni bir eve taşınma, yerleşme, oturma izni, araba ve evcil hayvan kaydı, çocuklar için okul düzenleme, çalışma-ikamet izin kaydı, yeni yer ve kültür entegrasyonu gibi hizmetler sunarak bu endişelerden kurtulmanıza yardımcı olur.

Deneyimli koordinatörlerimiz, taşınma ihtiyaçlarınızı anlamak için sizinle zaman geçirebilir, size kapsamlı tavsiyeler ve ayrıntılı bir fiyat teklifi sunabilir.

Gümrük Müşavirliği

Her ülke, farklı bir İthalat ve İhracat Saklama Kuralları ve Yönetmelikleri kapsamında çalışır. Bir gümrük müşavirliği firması, malların nakliye sürecini birey veya kuruluş için mümkün olduğunca kolaylaştırarak tüm bu kural ve düzenlemelere uyulmasını sağlamaktan sorumludur. DTN Uluslararası Nakliyat, gümrük müşavirlikleriyle iş birliği yaparak nakliye düzenlemelerini organize eder. Böylece müşterilerimiz kendi operasyonlarını yönetmek için daha fazla zaman harcayabilir.

Gümrük müşavirleri, tüm uygun prosedürlerin izlenmesini sağlamak için nakliye süreci boyunca acenteler ve hükümetle iletişim kurarak köprü görevi yapar. Lisanslı ve yetkili müşavirimiz, mallarınızı Gümrük ve İthalat Yönetmeliklerine uygun olarak hızlı bir şekilde taşımak için uzmanlaşmıştır.

Gümrük müşavirliği ev eşyaları, arabalar, diplomatik eşyalar, sanat eserleri, evcil hayvanlar ve ticari sevkiyatlar için hizmet sağlar. DTN olarak, işlemin en kısa sürede ve en doğru şekilde bitirilmesi için gerekli evraklarınızın gümrükte takibini yapıyoruz.

Araç Prosedürleri

Müşterilerimizin araçlarının onlar için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle deneyimli ekibimiz araç taşıma sürecinde maksimum özen ve gayret göstererek çalışır. Bir aracın Türkiye’ye ya da Türkiye’den başka ülkelere taşınması, doğru yardım olmadığında kafa karışıklığı yaratabiliyor. Türkiye gümrük mevzuatı uyarınca, araçlarını Türkiye’ye/Türkiye’den taşıması için bir kişinin çalışma, emeklilik veya eğitim için Türkiye’ye/Türkiye’den taşınıyor olması gerekmektedir.

Yıllardır süregelen uluslararası nakliye tecrübemizle, müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda hem Türkiye’ye hem de Türkiye’den yüzlerce araç sevkiyatı yaptık. Siz de araç taşımalarında hangi taşımacılık şeklinin size daha uygun olduğunu öğrenmek için tecrübeli ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Nakliye Sigortası

Uluslararası taşımacılık için nakliye sigortası yaptırılması zorunludur. İyi bir paketleme ve güvenli taşımaya rağmen; kaza, yangın, sabotaj, doğal afetler gibi kontrolümüz dışındaki faktörler eşyaların zarar görmesine neden olabilir. Dolayısıyla ‘Sigorta bir zorunluluktur’ ifadesini benimsiyoruz.

Müşterilerimizin eşyalarının onlar için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bu yüzden uluslararası taşımacılık için tüm risklere karşı özel bir sigorta hizmeti sunuyoruz. Tüm ev eşyalarınız, arabalarınız ve ofis eşyalarınız bu sigortayla parça parça teminat altına alınır.