Taşınma İpuçları

Organizasyon olmadan başka bir ülkeye taşınmak yorucu ve zaman alıcı bir iş olabilir. Bu nedenle uluslararası taşınma kontrol listeleri gerçekten yararlıdır. Başarılı bir uluslararası taşınma sağlamak için tüm gereksinimleri tam olarak anlamak ve önceden hazırlık yapmak önemlidir. En kolay taşınma işlemleri bile baş ağrıtıcı olabilir. Bu yüzden uluslararası bir nakliye asla kolay bir iş değildir. Bu taşınma deneyiminin başarılı olmasını istiyorsanız tüm ayrıntıları planlamanız ve yeniden kontrol etmeniz gerekir. Aşağıdaki kontrol listesi, uluslararası bir sevkiyattan önce ihtiyacınız olan her şeyi tamamlamanıza yardımcı olabilir.

1. Gerekli Belgeleri Alın: 

Bu adım, taşınma nedeninize bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Okul için taşınıyorsanız, iş için taşındığınızdan farklı bir vizeye ihtiyacınız olacaktır. Çocuklarla birlikte taşınıyorsanız durum değişecektir. Ülke dışına taşınıyorsanız, sizin ve ailenizin de pasaportlara ihtiyacınız olacak. Hâlihazırda pasaportunuz yoksa, başvuru ve işlem için kendinize yeterince zaman ayırdığınızdan emin olun (ideal olarak, birkaç ay). DTN Uluslararası Nakliyat olarak, vize ve diğer gerekli evrak işleriniz için doğru kurumlarla iletişime geçmenize yardımcı olabiliriz.

 

2. Neyi Yanınızda Taşıyacağınıza ve Neyi Nakliyatla Göndereceğinize Karar Verin:

Gideceğiniz yere uçakla seyahat edecekseniz, belli ki bütün bir evi kabin bagajına ve bir çift valize sığdıramayacaksınız. Bu nedenle, yanınızda neyi taşıyacağınıza veya neyi göndereceğinize karar vermeniz gerekecektir. Kısa sürede ihtiyaç duyulabileceğiniz önemli belgeleri, ilaçları ve giysileri yanınızda bulundurmanız önerilir. Nakliye açısından, izin verilmeyen eşyalara dikkat etmeniz gerekmektedir. DTN Uluslararası Nakliyat olarak size izin verilmeyen eşyalara ait bir liste sunacağız. Genellikle izin verilmeyen öğeler arasında yiyecek, alkol, ateşli silahlar, narkotikler, pornografik ve patlayıcılar gibi şeyler bulunur. Ancak bu kısıtlamalar, taşındığınız ülkeye göre değişebilir.

3. Peki Arabam Ne Olacak?:

Aracınızın sizin için değerli ve önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden kendinizi evinizde hissetmeniz için aracınızı nereye giderseniz gidin yanınızda götürmeniz için hizmet veriyoruz. DTN olarak, aracınızı dünyanın her yerine sorunsuz ve hasarsız şekilde sevk ediyoruz. Kendini işine adamış personelimiz, sürücü ehliyeti, gümrük vergileri ve tüm süreç hakkında daha fazla bilgi için size yardımcı olup tavsiyelerde bulunacaktır. Sizin tek düşüneceğiniz şey ise yeni evinizin yakınında bir park yeri bulmak olacaktır.

4. Depolama Seçeneklerini Göz Önünde Bulundurun: 

Bu faktör sizin uluslararası taşınmanızın kalıcı ya da geçici olmasına göre değişkenlik gösterecektir. Sizin için özel olan ancak yeni taşınacağınız yerde gerekli olmayan ya da taşındığınız yerdeki evinize sığmayan eşyalarınızı da DTN olarak dünyanın her yerindeki güvenilir ve tecrübeli iş ortaklarımızla beraber depolamanıza olanak sağlıyoruz.

5. Tüm Ayrıntılara Dikkat Edin:

Büyük lojistik parçalara ek olarak, unutmamanız gereken küçük detaylar da mevcuttur. Buna; çocuklar için okul bulma, evcil hayvanlar için nakliye hizmeti bulma, banka hesaplarınızı aktarma, gerekli aşıları yaptırma ve yeni bir cep telefonuna veya elektronik cihazlarınız için adaptöre ihtiyacınız olup olmayacağı bile dahildir. Tüm talepleriniz, deneyimli personelimizin yardımıyla tamamlanabilir. Sizin yapmanız gereken tek şey ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bize bildirmektir.

Uluslararası bir taşınma göz korkutucu gibi gözükebilir, ancak sektördeki yıllara dayanan deneyimlerimiz ve rehberliğimizle bu süreç daha yönetilebilir hale gelebilir.

Uzman ve deneyimli koordinatörlerimiz tüm beklenti ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda size hizmet vermeye hazırdır.